Окончателното ръководство за коневъдството

Окончателното ръководство за коневъдството

Окончателното ръководство за коневъдството

Blog Article

България също е кандидат за член в тази организация. Много са задачите и проблемите които тепърва предстоят да се разрешават у нас, като се започне от кадрите, класата на конете, местата за провеждане на състезанията и цялостната организация на процеса, но българите обичат конете и на тях не им липсва сила и воля да променят положението си.

Основни дейности – Работникът в животновъдството се грижи за животните, осъществява развъдна дейност, групира ги по възраст и ги настанява в съответните помещения, пои, храни, дои и пасе животните.

Коневъдство Добавки за коне (витамини и премикси) Полезна информация за конете. Витамини и премикси - добавки за коне.

Практически целогодишно се отглеждат на открито и в повечето случаи дори не се извършва подхранване през зимния период.

Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.

Отглеждането на биволите е сходно с това на традиционното говедовъдство.

Водеща медийна компания в сферата на селското стопанство!

Двата типа Арабски коне се развъждат в конезавод „Кабиюк" край Шумен. Качеството на конете от племенните ядра позволи кандидатстването за членове на двете асоциации и днес България е пълноправен член както на Европейската, така и на Световната асоциация за арабския кон.

Конят винаги е играл изключително важна роля в историята на човечеството.

Ресурси, с които трябва да се работи – Работникът в животновъдството работи с различни животни и животински продукти, концентрирани фуражи, сено, кореноплоди, зелени фуражи, вода, сол, тор, лекарства, химикали и други.

Основният масив от племенни жребци и кобили се намира в конезаводите „Кабиюк", „Стефан Караджа", „Хан Аспарух" и няколко частни ферми, пре­димно в Североизточна България.

Коневъдството по нашите земи има хилядолетна история, която датира още от времето…

Основните рисисти породи са Американският, Френският, Орловският и Руският рисак. Рисистите коне са предназначени предимно за хиподрумни надбягвания с двуколки, поради характерната за тях Коневъдство способност за бързо движение в тръс. Коне от тези породи се развъждат в конезаводите Ст. Караджа гр. Балчик и Хан Аспарух гр. Разград, както и в много частни стопанства. Интересът към тези коне от страна на любителите на хиподрумни надбягвания е значителен, а приходите от тотализатора в развитите страни непрекъснато растат.

Добрата хигиена на конюшнята насърчава благосъстоянието на всички коне във фермата. Така че редовното почистване на конюшните е от съществено значение.

Report this page